7.15.2014

manifest

W sobotę miałam okazję uczestniczyć w warsztatach, które odbyły się w ramach finisażu wystawy Anatomia Europy. Ukraina. Rosja. Białoruś. Kuratorką całego wydarzenia jest Ksenia Kaniewska, fantastyczna osoba, zadbała o wszystko. Jeśli macie ochotę poczytać na temat całego projektu zajrzyjcie na stronę Poznan Design Days czy Krzywy Komin, gdzie można było zobaczyć wystawę. A jeśli Wam się spodoba, wybierzcie się na jesień do Łodzi, gdzie będzie można podziwiać ją ponownie.

Wracając do samych warsztatów. Do ostatniej chwili nie wiedzieliśmy co i z czego będziemy budować. Z pomocą przyszli nam zdolne chłopaki z lwowskiego Studio Gizmo: Roman Shpelyk, Roman Dzvonkovskyj i Sasha Shestakovych (na ich temat więcej, w najbliższym czasie). Z materiałów zastanych na miejscu, mieliśmy zrobić mebel. I tak wykorzystując stare skrzynie, palety, drewno, metal czy płyty OSB każdy z nas wykonał stołek i to jaki! Ekipa z warsztatów okazała się fenomenalna. Młodzi, kreatywni, pełni pomysłów. Powstały naprawdę fajne projekty, poważnie, zobaczcie sami. 


Proces myślowy. Od projektu...


...do produktu :)


Oto bez większej wiedzy w dziedzinie projektowania mebla, bo o projektowaniu w innych dziedzinach większość jakieś pojęcie miała, powstały stołki wymyślone dosłownie w 5 minut. Pomyślcie co by się działo, gdyby czasu było jeszcze więcej...to była prawdziwa bomba kreatywności, słowo daję! ;)

Gizmo, Ksenia, thank you za pomoc i fantastycznie spędzony dzień. Krzywy komin, dzięki za fenomenalne miejsce w mieście Wrocław! Tomek, Kuba, Adam, Karolina, Maciek...(jej, wszystkich imion nie pamiętam, przepraszam) dzięki za cudowną atmosferę :) A za piękne zdjęcia podziękowania w stronę Michała. Zachwycają! 

Beautiful Tuesday! 


2 komentarze:

  1. Oj jakie fajne miejsce:)) a stolek - bomba!!!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Miejsce jest świetne z dużym potencjałem, a stołek też mi się podoba. Dzięki Aga ;)

      Usuń