3.12.2016

kids design space w Elle Decoration


Gdy ponad rok temu zaczynałam pracę nad projektem KIDS DESIGN SPACE, nie sądziłam, że tyle z moich planów uda się zrealizować. To było fantastyczne doświadczanie, obserwować jak dzieciaki pracują razem z najlepszymi polskimi designerami, jak rozmawiają, dyskutują i wymieniają się pomysłami jak równy z równym.

W wyniku tej współpracy powstało wiele ciekawych projektów, które są na tyle fajne i dopracowane, że z powodzeniem mogą zostać wdrożone do stałej produkcji. Wystarczy spojrzeć na kubek Lisek, który jest efektem spotkania dzieci z Barbarą Śniegulą. Z pośród wielu prac powstałych w czasie warsztatu, Basia wybrała jeden projekt, inspirowany animatronikiem Foxy: lisem-piratem z metalowym hakiem zamiast ręki. Zwierzak stał się punktem wyjścia, do stworzenia lisich odlewów wykonanych w porcelanie. Kubek stworzony przez 10 letniego Maksa, uszlachetniony przez projektantkę porcelaną, z uszkami i hakiem zanurzonymi w złocie przeszedł prawdziwą metamorfozę. Jestem ciekawa jak podobają Wam się efekty pracy tego niecodziennego duetu projektantów? Ja jestem jak najbardziej na TAK! A Wy? :)

Jeśli jesteście ciekawi jakie projekty stworzyły pozostałe grupy dzieciaków, zajrzyjcie na stronę KIDS DESIGN SPACE. Wszystkie te prototypy będzie można zobaczyć, a co niektóre nabyć podczas 3. edycji Międzynarodowego Festiwalu Wroclove Design, który odbędzie się 18-22 maja na Bielanach Wrocławskich. Natomiast relację z całego projektu możecie przeczytać w najnowszym numerze Elle Decoration

Druk nigdy nie straci swojej magii...to niesamowite uczucie widzieć swoją pracę na łamach najbardziej popularnego pisma poświęconemu wzornictwu. Bardzo się cieszę i zachęcam do lektury! W numerze kwiecień/maj przeczytacie również o wielu utalentowanych ludziach i zobaczycie wspaniałe miejsca i projekty, tym bardziej warto udać się do  najbliższego salonu prasowego :-)

Cudownego weekendu kochani! 
3 komentarze:

  1. Odpowiedzi
    1. Renata, gratulację należą się przede wszystkim dzieciom :) Uściski!

      Usuń
  2. Świetny pomysł! Dzieci miały na pewno super zabawę a przy okazji mogły się nauczyć czegoś nowego. Jeśli chodzi o samo pismo to lubię sobie przejrzeć Elle Decoration po to aby zaczerpnąć inspiracji.

    OdpowiedzUsuń