5.16.2014

Wroclove Design Festival favorites

Od środy do niedzieli we Wrocławiu trwa Festiwal Dobrych Projektów Wroclove Design. Wystawcy zajęli galerię Dworca Głównego PKP. Przestrzeń festiwalowa została podzielona na strefy, w których możemy podziwiać odmienne  spojrzenie na DESIGN. Więcej na temat festiwali, warsztatów, czy wystawców znajdziecie tutaj. Gorąco polecam. 

Podczas swojej krótkiej wizyty na Wroclove Design wśród wielu wystawców znalazłam również coś dla siebie, projekty, które z chęcią widziałabym w swojej przestrzeni.

Galeria NADO związana z wrocławską dzielnicą Nadodrze, założona przez grupę trzech kobiet, absolwentek ceramiki na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu im.Eugeniusza Gepperta.  Piękne kubki w różnym wydaniu, najbardziej do gustu przypadły mi te z czarnej porcelany. Jak dobrze, że dziewczyny są tak blisko :)

Galeria DIA to zespół wrocławskich artystów plastyków, specjalistów z różnorodnych dziedzin sztuki i rzemiosła artystycznego. Nie mogłam obojętnie przejść obok ich pięknych betonowych posadzek. 

Biurko cache-cache to projekt Marty Czeczko wykonany w ramach konkursu  Design-Open Space

Huta Szkła Julia i ich przepiękne kieliszki <3

Rowerlover - wrocławski projekt powstały z miłości i pasji do jednośladów, przekształcają zaniedbane poczwarki w pięknego motyla. Cudnie im to wychodzi!

take me HOME to młoda, polska marka produkująca meble industrialne, meble loftowe oraz meble skandynawskie. Wszystkie ich produkty wykonywane są ręcznie w Polsce. Piękne stoliki, ławy i konsole.

conceptrelax ich wyroby powstają w procesie ręcznej obróbki starego drewna – ponad kilkudziesięcioletniej sosny, jodły i modrzewia, dzięki czemu charakteryzują się niepowtarzalnością i prostotą. Wspaniałe! 
Wybór jest spory, każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Pogoda niezbyt sprzyja spacerom, tym bardziej zachęcam do odwiedzenia pięknych murów stacji Wrocław Główny :)

1 komentarz:

  1. Dzięki za wpis. Kto by pomyślał ile elementów wystroju wnętrza można zrobić z metalu. Większość osób traktuje go w wyposażeniu wnętrz jako dodatek, twardy i zimy, ale często konieczny do stosowania w meblach z uwagi na niezastąpioną trwałość, zarówno w przypadku mebli użytkowych jak też przemysłowych. Okazuje się jednak że dostawcy mebli metalowych potrafią pozytywnie zaskoczyć

    OdpowiedzUsuń