8.24.2014

pawi ogon

Poprzedni plakat miał co prawda wyznaczonego swojego następce, ale okoliczności się nieco zmieniły po tym jak dzieciaki wróciły z wczorajszej wyprawy po miód. Niedaleko od nas, bo jakieś 10 minut idąc dróżką przez pola znajduje się gospodarstwo. Niewielkie, ot parę uli, kilka drzewek owocowych, ogródek warzywny, trochę kur, koguty i PAWIE, w tym jeden samiec dostojnie maszerujący, wzbudzając zachwyt niejednego przechodnia.
 

Kurnik Pani Uli to przystanek obowiązkowy naszych spacerów, często zachodzimy po świeże jajka czy po miód właśnie. Gospodyni to wspaniała kobieta, uraczy dzieciaki zwykle jakimś gratisem i dobrym słowem :) Tym razem wróciły bogatsze o trzy pawie pióra, najpiękniejsze jakie widziałam!

Paw ma bardzo szeroką i skrajną symbolikę, w jednej kulturze zwiastuje nadchodzącą śmierć w innej z kolei to znak odnowienia. W tradycji chrześcijańskiej trzy pawie pióra oznaczały trzy cnoty - wiarę, nadzieję i miłość, natomiast purytanie widzą w nim symbol pychy, dumy i próżności. Według ludowych przesądów pawie pióra przynoszą pecha, problemy i nieszczęście, w średniowieczu był to symbol oznaczający zmartwychwstanie i nieśmiertelność. Dla mnie paw to przede wszystkim oznaka piękna i pewności siebie. Tego Wam też życzę w nadchodzącym tygodniu moi mili, pięknych chwil i przekonania, że idziecie w odpowiednim kierunku :)


Dobrej nocy!

PS. Co sądzicie o naszym nowym plakacie, w postaci pawiego pióra, HIT czy KIT? ;) Jestem ciekawa Waszej opinii. Mi się podoba i to bardzo :)

10 komentarzy:

 1. dla mnie hit, bo pięknie pasuje do waszego wnętrza

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki Marta. Jestem nimi totalnie zauroczona :)

   Usuń
 2. Uwielbiam Pawie Pióra:D
  Szkoda, że większość ludzi faktycznie kojarzy je z tą negatywną symboliką, kiedyś nosiłam pióro na łańcuszku ale tak się nasłuchałam o pechu i nieszczęściu, że aż się podświadomie ugięłam:(
  Czas chyba odnaleźć pióro w czeluściach szuflady i nosić je dumnie jak paw!
  ;) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Symbolika jest tak szeroka, aż sama byłam w szoku...
   Całusy

   Usuń
 3. A dla mnie pawie piórka to symbol mojego miasta - pozdrowienia z Krakowa :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak! Krakowiaczek jeden ;) Piękne miasto!
   Pozdrawiam z Wrocławia :)

   Usuń
 4. dla mnie hit!!! bo niepowtarzalny, ja w każdym razie nigdzie nie widziałam. również słyszałam o tych zabobonach pawich, ale kto by się przejmował :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo łądny plakat... właśnie trafiłam na Twojego bloga i jak mi się tu spodobało:)
  A kiedyś takiego plakatu właśnie szukałam i jak można zapytać gdzie można dostać?
  Pozdrawiam cieplutko :):):)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. miło, że wpadłaś :) plakat to rzecz zupełnie prosta. pióra dzieci dostały w prezencie, po prostu jedno z nich wsadziłam do ramki ;) pozdrawiam!

   Usuń
 6. Piękny plakat. Takie motywy bardzo lubię, subtelne, ale mają to "coś".

  OdpowiedzUsuń